Seo Çalışması Nedir;

Seo (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, internet sitenizin belirlediğiniz kelimeler doğrultusunda arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayan işe verilen isimdir.Seo çalışması kendi arasında bir çok alana bölünmüştür.

Arama motorlarında sitenizin daha ön sıralarda çıkması için sitenizin güvenilir, kolay kullanıma uygun, metin ve görsel içeriğinizin kalitesi, temiz ve hızlı kod yapısı gibi noktalara dikkat ederek sitenize belirli puanlar vermektedir. Bu puanlar için arama motorlarının bazı kuralları vardır ve bu kurallara uymanız durumunda iyi puanlar alarak ön sıralarda çıkmanız mümkündür. Bunların dışında başka sitelerden kendi internet sitenize dönüşüm sağlamanız da sitenizin üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır.

Seo çalışmasının en önemli yanlarından biri sürekli olarak bu çalışmanın yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Seo çalışması işine ara verdiğiniz takdirde tamamen başa dönmeniz kaçınılmaz olacaktır ve tüm çalışmaların baştan yapılması gerekecektir. Seo çalışmaları konusunda deneyimli kişi veya firmaların bu çalışmayı yapması internet siteniz için en doğru yolun seçilmesinive sitenizin kısa bir süre içinde sıralamada yükselmesini sağlayacaktır.

Seo Çalışması Aşamalarımız

  • Sitenizi ve çalışma alanınızı inceleyerek firmanızın hangi aramalarda daha üst sıralarda çıkmasını sağlamak istediğinize göre doğru anahtar kelimeleri belirliyoruz.
  • Belirlemiş olduğumuz her anahtar kelime için farklı çalışmalar yaparak sitenizin tek bir anahtar kelimede değil tüm anahtar kelimelerde üst sıralara çıkması için çalışmalarımızı yaparız..
  • Anahtar kelimeler için ayrı ayrı analizler yaparak hangi alanda hangi çalışmalar yapmamız gerektiğini belirleriz ve her kelime için aynı çalışmayı yapmak yerine her kelime için farklı çalışmalar yaparak daha kaliteli sonuçlar almaya odaklı çalışırız.
  • Belirli aralıklar ile gerekli analizleri yaparak aldığımız raporlar sonucunda çalışmalarımızı sürekli yenileyerek çalışmaya öncelik veririz.