Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Kişi, kurum, kuruluş, ürün veya firmanızın farklı sosyal medya platformları üzerinden tanıtılmasını, hedef kitlenizin size en kolay şekilde ulaşmasını ve hedef kitlenize verdiğiniz hizmet veya ürünlerin en iyi şekilde anlatılmasını sağlayan işler bütününe Sosyal Medya Danışmanlığı ismi verilmektedir.

Sosyal medya danışmanlığı işi için ek bir ücret ödemek zorunda değilsiniz fakat sosyal medya üzerinden yapacağınız küçük bir yanlış, tanıtım, çekiliş, kampanya hatası gibi hatalar firmanızın kullanıcılarda negatif yönde bir ön yargı oluşturmasını sağlar. İşinde profesyonel olan bir sosyal medya danışmanı firmanızı ve ürününüzü hedef kitlenize en doğru ve en dikkat çekici şekilde aktararak tanınırlığınızın ve güvenilirliğinizin artmasını sağlayarak hedef kitleniz için sizi doğru bir seçim olarak gösterebilir.

Sosyal medya danışmanlığının en önemli yönlerinden birisi sürekliliğin sürdürülmesidir. Aylarca devam edilen bir çalışmaya bir haftalık dahi ara vermeniz durumunda bu durumu telafi etmeniz zaman zaman aylar alabilmektedir. bu yüzden sosyal medya danışmanlığına başlamadan önce en doğru çalışmaları yapabilecek ve sürekli olarak çalışma yapabilecek firmalar ile iletişime geçmeniz en doğru yöntem olacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Aşamalarımız

  • Sosyal medya danışmanlığı işine başlamadan önce geçmişe dönük olarak gerekli raporlamaları alıyoruz.
  • Çalışma yapılmasını istediğiniz platformları, isteklerinizi ve hedeflerinizi belirleyerek bu yolda en doğru ve emin adımlarla ilerlemeniz için sosyal medya danışmanlığınıza başlıyoruz.
  • Sosyal medya danışmanlığı işine başladığımız tarihten itibaren haftalık olarak değişimlerinizi görebileceğiniz raporlar sunarak nasıl bir ilerleme kaydettiğinizi gösteriyoruz.
  • Almış olduğumuz raporlar doğrultusunda çalışmalarımızın tekrar tekrar yönlenmesini sağlıyoruz bu şekilde sürekli aynı çalışmaları yapmak yerine daha yönlendirici çalışmalar yaparak ürünlerinizin veya hizmetlerinizin hedef kitlenize en iyi şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.